ECZACIBAŞI VE HİJYEN

Eczacıbaşı Topluluğu, 78 yıldır çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın öncüsü olma vizyonuyla Türkiye’nin sağlık ve hijyen ürünleri alanlarında ilklerine imza atmıştır. Eczacıbaşı, 1950’lerde Türkiye’nin ilk modern ilaç fabrikasını ve Türkiye’nin ilk modern seramik sağlık gereçleri fabrikasını kurmuş, bugün VitrA markasıyla dünyanın önde gelen üreticilerindendir.

1970 yılında Türkiye’nin ilk temizlik kâğıdı üretimini gerçekleştiren Eczacıbaşı bugün Selpak markasıyla bölgesel bir güç olmuştur. Selpak, 2002 yılında başlattığı Selpak Hijyen Eğitimleri ile bugüne kadar 6 milyona yakın ilkokul öğrencisine hijyen eğitimi vermiştir. Kökleri 1912 yılına dayanan Selin kolonya ve temizlik ve hijyen ürünleri sağlayan Maratem markası gibi geniş yelpazede tüketici ve profesyonel hijyen ürünleri bulunan Eczacıbaşı Topluluğu için, hijyen ürünleri üretim ve hizmetlerini sürdürmek ve toplumun hijyen bilincinin oluşturulmasına katkıda bulunmak varoluş amaçları arasındadır.

Eczacıbaşı Topluluğu 2007 yılında hayata geçirdiği toplumsal sorumluluk projesi “Eczacıbaşı Hijyen Projesi” ile Yatılı Bölge Ortaokulları’nın (YBO) fiziki şartlarını iyileştirerek, hijyen eğitimleri ile öğrencilerde hijyen bilinci oluşturarak ve sosyal projelerle öğrencilerin duygusal dünyalarını geliştirerek, YBO’larda çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşam koşulları sağlamaya katkıda bulunmaktadır. Bugüne kadar proje kapsamında 54 YBO’da 19 binin üzerinde çocuğa kişisel hijyen eğitimi sağlanmıştır.

İhtiyaç halinde süreç boyunca hijyen konularında doğru ve güvenilir bilgiyi sağlayacak mentorlarımız:

  • Can Değirmencioğlu – Eczacıbaşı İlaç Pazarlama, Medikal Müdür
  • Elif Rafiye Birbaş – Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri, Eczacıbaşı Profesyonel Teknik Eğitim Sorumlu Uzmanı
  • Seyhan Çiçek – Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Ar&Ge Uzman Mühendisi
     
  • Ercan Altuğ Yılmaz – Gamfed Türkiye Temsilcisi